Dikili Gündemi
İSTANBUL
Hafif Yağmur Bugün
16°C / 12°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
12°C / 12°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
18°C / 18°C
Üniversite için ilk bilgilendirme toplantısı yapıldı
Üniversite için ilk bilgilendirme toplantısı yapıldı
Dikili’ye açılması planlanan üniversite  için ilk bilgilendirme toplantısı yapıldı. Belediye düğün salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına 9 Eylül Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr.Özkan Yıldız,üniversite Genel sekreteri Yard.Doç.Dr.Recep Yiğit,Belediye Başkanı Mustafa Tosun...
3 Aralık 2017 16:42
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Dikili’ye açılması planlanan üniversite  için ilk bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Belediye düğün salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına 9 Eylül Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr.Özkan Yıldız,üniversite Genel sekreteri Yard.Doç.Dr.Recep Yiğit,Belediye Başkanı Mustafa Tosun ,Başka yardımcısı Av.Çiğdem Elibol ve Meclis Üyesi Prof.Dr.Evren Evrenesoğlu katıldı.Saat 14.00’da başlayan toplantının açılış konuşmasını Başkan Tosun yaptı.’Yıllardan beri Dikili’nin bir Fakülte’ye Yüksekokula ihtiyacı olduğunu dile getiren başkan Tosun kısa bir sürede burada istediğimiz bölümleri açıp öğrencilerimizi yollayacağız ‘dedi.

Forum şeklinde geçen toplantıda söz alan konuşmacılar hangi bölümlerin açılması Dikili’nin ihtiyacını karşılar şeklinde görüşlerini dile getirdiler.Özellikle Jeotermal Turizm,Aromatik bitkiler ve Denizcilik ile ilgili bölümlerin açılması bunun yanında Yaşlı bakım Hizmetleri’nin de açılabileceği görüşü savunuldu.

Kısa bir süre sonra Dikili Belediyesi’nin web sitesinde anket oluşturulacağını ve bu anketlerden gelecek cevaplar ,fikirler neticesinde yol haritamızı belirleyeceğiz dendi.

ÇANDARLI’DA OKUL BİNASI VE YURDU HAZIR

İzleyicilerden gelen sorular üzerine söz alan Başkan Tosun,Çandarlı’da açılacak olan okulumuzun binası hazır bugün kullandığımız belediye binası düzenlenecek ve hizmete girecek dedi.Öğrenci yurdunun da 100 öğrenciye hizmet verebileceğini dile getirdi.

 

118 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa