Dikili Gündemi
İSTANBUL
Hafif Yağmur Bugün
16°C / 12°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
12°C / 12°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
18°C / 18°C
‘Türkiye’nin çekincesine rağmen Suriye Kongresi toplanacak’
‘Türkiye’nin çekincesine rağmen Suriye Kongresi toplanacak’
Rusya Devlet Başkanlığı Sözcüsü Dmitri Peskov, Türkiye’nin PYD itirazlarının Suriye Ulusal Kongresi’nin toplanmasına engel teşkil etmeyeceğini söyledi. Rusya Devlet Başkanlığı Sözcüsü Dmitri Peskov, Türkiye’nin Kürt gruplarla (PYD) ilgili yaptığı itirazların,...
23 Kasım 2017 21:18
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Rusya Devlet Başkanlığı Sözcüsü Dmitri Peskov, Türkiye’nin PYD itirazlarının Suriye Ulusal Kongresi’nin toplanmasına engel teşkil etmeyeceğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanlığı Sözcüsü Dmitri Peskov, Türkiye’nin Kürt gruplarla (PYD) ilgili yaptığı itirazların, Suriye’de siyasi çözüm için önerilen ve hükümet ile muhalif grupların temsilcilerini bir araya getirmesi öngörülen kongrenin toplanmasına engel teşkil etmeyeceğini söyledi.

Dün Soçi’de yapılan üçlü zirvenin ardından Türkiye açısından PYD konusu muğlak kalmıştı. Konuyla ilgili bugün gazetecilere açıklama yapan Rusya Devlet Başkanlığı Sözcüsü Dmitri Peskov, “Türkiye’deki ortaklarımızın kendi ulusal güvenliklerine tehdit oluşturduğunu düşündüğü bazı silahlı gruplara yönelik belli çekinceleri olduğunu biliyoruz. Ancak bunlar, bu işlerin hayata geçirilmesine engel oluşturmuyor. Önümüzdeki dönemde bu konunun uzmanları mutabakat sağlamak ve katılımcı listesini oluşturmak için yoğun bir şekilde çalışacaklar” dedi.

BBC’de yer alan habere göre Peskov, söz konusu kongrenin “yakın bir gelecekte” toplanacağını belirtti ancak tarih vermekten kaçındı.

31 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa