Dikili Gündemi
İSTANBUL
Hafif Yağmur Bugün
16°C / 12°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
12°C / 12°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
18°C / 18°C
Tema Vakfı Dikili’de “Meşe Palamudu Toplama”etkinliği gerçekleştirdi
Tema Vakfı Dikili’de “Meşe Palamudu Toplama”etkinliği gerçekleştirdi
Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Dikili İlçe Temsilciliği öncülüğünde İzmir’in Dikili  ilçesinde “Meşe Palamudu Toplama” etkinliği gerçekleştirdi. Bu yıl ilk defa İlçemizde gerçekleştirilen etkinliğe yüzlerce...
19 Kasım 2017 20:35
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Dikili İlçe Temsilciliği öncülüğünde İzmir’in Dikili  ilçesinde “Meşe Palamudu Toplama” etkinliği gerçekleştirdi.

Bu yıl ilk defa İlçemizde gerçekleştirilen etkinliğe yüzlerce gönüllü katıldı.Tema İzmir il yönetiminin de destek verdiği etkinlik saat 10.30’da yaklaşık 120 öğrenci,öğretmen ve vatandaşın Salihler Ortaokul bahçesinde buluşmasıyla başladı.Tema ilçe yöneticileri burada Meşe palamudu hakkında gönüllülere kısa bir bilgilendirme yaptılar.

TOPLANAN PALAMUT TOHUMLARI TÜPLENMEK İÇİN GÖNÜLLÜLERE DAĞITILACAK

Toplanan yaklaşık üç çuval meşe palamudu tohumu, tüplenmek ve yeniden yeşertilmek için gönüllülere dağıtılacak,uygun zamanda toprakla buluşturulacak.

Etkinliğin ardından Kozak Vadisi ve Bergama tarihi yerlerine gezi düzenlendi.

EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDECEK

Tema Dikili ilçe sorumlusu Sema Gökçen Saltık Dikili’de  daha çok doğaseverle buluşmak istediklerini ,okullarda öğrencilere yönelik çevre ve doğa bilinci kazandırmak amacıyla işbirliğine gidilmesi gerektiğini vurguladı.

 

 

 

124 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa