Dikili Gündemi
İSTANBUL
Hafif Yağmur Bugün
16°C / 12°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
12°C / 12°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
18°C / 18°C
KHK mağduru Duygu Şahlar’ın durağı Dikili oldu
KHK mağduru Duygu Şahlar’ın durağı Dikili oldu
Duygu Şahlar, OHAL (Olağanüstü Hal) sırasında birbiri peşisıra çıkan KHK’lardan (Kanun Hükmünde Kararname) biri sonucunda Antakya’da görev yaptığı anaokulundaki işinden çıkartılan Eğitim-Sen’li bir öğretmen. Duygu öğretmenin 5 Ekim’de başladığı Türkiye...
21 Ekim 2017 17:22
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Duygu Şahlar, OHAL (Olağanüstü Hal) sırasında birbiri peşisıra çıkan KHK’lardan (Kanun Hükmünde Kararname) biri sonucunda Antakya’da görev yaptığı anaokulundaki işinden çıkartılan Eğitim-Sen’li bir öğretmen.

Duygu öğretmenin 5 Ekim’de başladığı Türkiye turundaki durağı Dikili oldu.Dikili Belediyesi Düğün salonunda yaptığı etkinliği öğrencilerin yanı sıra öğretmenler ve veliler izledi.

KHK mağduru tanımını kabul etmeyen ve “Biz olsak olsak KHK muhatabı olabiliriz” şeklinde kendi durumunu özetleyen Şahlar  anaokulundaki öğrencilerine anlattığı masallara ve masal anlatıcılığına adadı kendini KHK muhataplığı sonrası. Önce Adana’da bir sanat merkezine dönüşen Akustik Kültür’de, Moyo Masal ekibi ile başlayan masal anlatımları şimdi tüm Türkiye’yi baştan başa masallı bir tiyatro oyunu ile bezeyeceği bir büyük tura dönüştü. Adı da “Bi’Şey Anlatıcam” oldu.

115 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa