Dikili Gündemi
İSTANBUL
Hafif Yağmur Bugün
16°C / 12°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
12°C / 12°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
18°C / 18°C
Şubadap Müzik Gurubu Dikilili çocuklarla buluştu
Şubadap Müzik Gurubu Dikilili çocuklarla buluştu
Şubadap Çocuk Müzik Grubu Dikilili çocuklarla buluştu. Dikili Eğitim Sen Temsilciliği ve Dikili Belediyesi’nin  katkılarıyla Dikilili çocuklarla buluşan Şubadap Çocuk Müzik Grubu, Atatürk Meydan’ında çocuklara birbirinden güzel şarkılar söyledi. Türkiye...
9 Ekim 2017 19:34
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Şubadap Çocuk Müzik Grubu Dikilili çocuklarla buluştu.

Dikili Eğitim Sen Temsilciliği ve Dikili Belediyesi’nin  katkılarıyla Dikilili çocuklarla buluşan Şubadap Çocuk Müzik Grubu, Atatürk Meydan’ında çocuklara birbirinden güzel şarkılar söyledi.

Türkiye ve Kıbrıs’taki çocuklarla çocuk şarkılarını buluşturacak olan grup 7 Ekim’de İzmir’den yola çıktı.40 gün sürecek turne sonucunda binlerce çocuk Şubadap şarkılarıyla coşacak.

HALK SPONSORLUĞU

Grup konserlerinden ücret almıyor.Tüm çalışmalarında kaynak yaratmak için halk sponsorluğunu kullanan grup ,konser etkinlikleri sırasında kurduğu standlarda CD ,tshirt ,kitap ve bağışçıların destekleriyle organizasyonlarını yürütüyor.

PRAKSİS MÜZİK KOLLEKTİFİNİN ETKİSİ BÜYÜK

Grup 2013 yılından beri okullarda,mahallerlerde,parklarda çocuklarla müzik temelli atölye çalışmaları gerçekleştiriyor.Kendilerini”Egemen müzik sistemi kültür hegomonyasına karşı bizde başka bir çocukluk kültürünün taşıyıcısı olma gayretindeyiz”şeklinde tanıtan grubun bu güne kadar yayınlanmış 4 albümü bulunuyor.

DELİKTAŞ VE KABAKUM MAHALLESİNDEKİ ÇOCUKLAR DA ALANDAYDILAR

Sanata ,kültüre ve müziğe ulaşamayan çocuklar da alandaydılar.Buradaki okullarda görev yapan öğretmenler eşliğinde müzik dinlemeye gelen öğrenciler ilk defa bir müzik grubun konserine katıldılar.Öğrenci velileri öğrencileri ücretsiz bir şekilde buraya taşıyan Dikili Belediyesine ve etkinliklerin gerçekleştirilmesinde katkısı olan Eğitim Sen’e teşekkür ettiler.

 

 

 

98 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa