Dikili Gündemi
İSTANBUL
Hafif Yağmur Bugün
16°C / 12°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
12°C / 12°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
18°C / 18°C
Bademli’de aquatlon heyecanı başlıyor
Bademli’de aquatlon heyecanı başlıyor
Bademli Köyü, 24 Eylül’de ‘1. Minikler, Yıldızlar ve Halk Aquatlonu’na ev sahipliği yapacak. Bademli Doğayı Koruma ve Su sporları Derneği, Bademli Tu-rizm Geliştirme Kooperatifi ile Bademli Muhtarlığı öncülüğünde planlanan ve Türkiye...
21 Eylül 2017 21:46
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Bademli Köyü, 24 Eylül’de ‘1. Minikler, Yıldızlar ve Halk Aquatlonu’na ev sahipliği yapacak.

Bademli Doğayı Koruma ve Su sporları Derneği, Bademli Tu-rizm Geliştirme Kooperatifi ile Bademli Muhtarlığı öncülüğünde planlanan ve Türkiye Triatlon Federasyonu’nun denetiminde düzenlenecek olan müsaabakaların Minikler ve Yıldızlar branşlarında lisanslı sporcular yarışacak. Halk Aquatlonu’na katılmak isteyenler, kayıtlarını aynı gün 11.00-12.00 saatleri arasında Yarışma alanında yaptırabilecek. Triatlonun kardeş disiplinlerinden olan aquatlon, değişen mesafelerde yüzme ve koşu yarışları şeklinde düzenleniyor. Yarışlar, Türkiye’de ilk köy aquatlon organizasyonu olarak da tarihe geçecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yapılacak olan organizasyonu Başkan Aziz Kocaoğlu da izleyecek. Yarışmaların yüzme, koşu, sağlık ve emniyet önlemleri İzmir Valiliği, Dikili Kaymakamlığı, TC Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile organizasyon kurulunca, sağlık ve ulaşım hizmetleri de Dikili Belediyesi ile Bademli Muhtarlığı tarafından sağlanacak.

Aquatlon nedir?

Aquatlon (Aqauthlon), tıpkı duatlon gibi triatlonun kardeş disiplinlerinden biridir. … Bildiğiniz gibi duatlon yarışları, koşu-bisiklet-koşu şeklinde gerçekleşirken,aquatlon yarışları ise koşu-yüzme-koşu şeklinde koşulur.

162 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa