Dikili Gündemi
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
26°C / 16°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
25°C / 25°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
23°C / 23°C
1 Eylül Dünya Barış Günü Basın Açıklaması
1 Eylül Dünya Barış Günü Basın Açıklaması
1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Dikili Emek ve Demokrasi  Platformu tarafından basın açıklaması düzenlendi. Kitle Saat 19.00’da “Ülkede Barış,Bölgede Barış,Dünyada Barış “demek için Atatürk Meydan’ında bir araya geldi. Emek...
6 Eylül 2017 20:15
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Dikili Emek ve Demokrasi  Platformu tarafından basın açıklaması düzenlendi.

Kitle Saat 19.00’da “Ülkede Barış,Bölgede Barış,Dünyada Barış “demek için Atatürk Meydan’ında bir araya geldi. Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri adına basın açıklamasını dönem sözcüsü,Dikili Eğitim Sen temsilcisi Mustafa Hamarat okudu.

Açıklamada:”Dünya’nın bir çok yerinde hala silahlar konuşuyor,insanlar ölüyor ve bütün insanlık ağır bedeller ödüyor.Eşitliğe ,özgürlüğe ve demokrasiye dair kazanımlar her gün biraz daha gasp ediliyor.Başta Suriye ve Irak olmak üzere bir çok yerde İşid ve El Nusra gibi örgütler ortalığı kan gölüne çeviriyor.Bir çok insan yerinden ediliyor.Bizler bu yıl da yurtta ve dünyada “Ama”sız Barış’ı çağırıyoruz..

15 Temmuz darbe girişimiyle ülke kaosun içine itilmiş ,darbeyi önledik söylemiyle harekete geçen hükümet cemaate karşı yürüttüğü mücadeleyi genişleterek tüm muhalif kesimleri OHAL ve KHK rejimi ile baskı altına almıştır.

Savaşta ,çatışmalarda en çok bedel ödeyenlerdeniz.Önümüzdeki siyasi gelişmeler Barış için daha fazla mücadele etmemiz gerektiğini işaret ediyor.

İçimizdeki barışı büyütmedikce tarihimizle yüzleşemeyiz.Eşit ,özgür ,insan ve kardeşçe yaşayacağımız bir ülkeyi,dünyayı kurana dek mücadele etmeye ve mücadeleyi biraz daha büyütmeye devam edeceğiz.Yaşasın Emek ve Demokrasi Mücadelemiz”denildi.Grup açıklamanın ardından bir süre alkış ve slogan attıktan sonra dağıldı.

78 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa