Dikili Gündemi
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
26°C / 16°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
25°C / 25°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
23°C / 23°C
Kurbanlıklar pazara indi
Kurbanlıklar pazara indi
Kurban pazarları hareketlendi. Küçükbaş kurbanlıklar 750-1000, büyükbaşlar ise 8-9 bin liradan satışa sunuldu. Üreticiler, “Kurbanlıkta sıkıntı yok, 3-5 yer dolaşmadan kurbanlık almayın” diye vatandaşı uyarıyor. DİKİLİ KURBAN SATIŞ YERİ BARIŞKENT...
1 Eylül 2017 23:47
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Kurban pazarları hareketlendi. Küçükbaş kurbanlıklar 750-1000, büyükbaşlar ise 8-9 bin liradan satışa sunuldu. Üreticiler, “Kurbanlıkta sıkıntı yok, 3-5 yer dolaşmadan kurbanlık almayın” diye vatandaşı uyarıyor.

DİKİLİ KURBAN SATIŞ YERİ BARIŞKENT ÖNÜ

Geçen sene olduğu gibi bu sene de Dikili’de kurban satış yeri Barışkent sitelerinin önündeki boş alan oldu.Pazar ilk gün kurbanlarını kesmek için hareketliydi.

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Merkez Başkanı Bülent Tunç, “Yapılan düzenlemelerle kurban fiyatları hemen hemen geçen sene seviyesinde tutuldu. Üretici açısından bir sorun yaşanmayacak gibi görünüyor. Kurbanda fiyatları speküle etmek isteyenler ayağına kurşun sıkar. Kurban Bayramı’nın bitmesinden ve yaz tatilinin bitip otellerin kapanmasından sonra ette fiyatlar zaten düşecek. Üreticiye de sesleniyorum. Kurban Bayramı’nı fırsatçılık olarak görmesinler. Senede 1 kere kurban kesen insana böyle yaklaşmasınlar. Fiyatları realize ederek satmaları kendi hayırlarına olur. Bu insanlar bize lazım. Vatandaş da kurbanlık alırken en az 3-5 yeri dolaşsın. Mal kalmaz diye kimse korkmasın. Aklının kestiği yerden alsın. Mutlaka uygun fiyata kurban bulacaktır.”dedi.

BAYRAMLAŞMA İKİNCİ GÜN

Dikili Belediyesince yapılacak olan bayramlaşma töreni bayramın ikinci günü olarak belirlendi.Başkanlık makamında gerçekleştirilecek kutlama törenine belediye çalışanlarının yanı sıra partililer ve vatandaşlar katılacak.

55 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa