Dikili Gündemi
İSTANBUL
Kuvvetli Sağanak Bugün
13°C / 11°C
ANKARA
Yağışlı Bugün
12°C / 12°C
İZMİR
Yağışlı Bugün
19°C / 19°C
Dikili Gündemi

Dikili Gündemi
 • Tema Vakfı Dikili’de “Meşe Palamudu Toplama”etkinliği gerçekleştirdi
  Tema Vakfı Dikili’de “Meşe Palamudu To
 • 300 Polisle Uyuşturucu Operasyonu
  300 Polisle Uyuşturucu Operasyonu
 • Ekoloji örgütleri Bergama’da buluştu
  Ekoloji örgütleri Bergama’da buluştu
 • Dikili’de Ata’ya oratoryolu anma
  Dikili’de Ata’ya oratoryolu anma
 • Denize Atlayan 2 Kaçak Kurtarıldı
  Denize Atlayan 2 Kaçak Kurtarıldı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu
  29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu
 • KHK mağduru Duygu Şahlar’ın durağı Dikili oldu
  KHK mağduru Duygu Şahlar’ın durağı Dikili ol
 • 10 Ekim’de Ankara’da Yaşamını Yitirenler Anıldı
  10 Ekim’de Ankara’da Yaşamını Yitirenl
 • Şubadap Müzik Gurubu Dikilili çocuklarla buluştu
  Şubadap Müzik Gurubu Dikilili çocuklarla buluştu
 • Eğitimin sorunları masaya yatırıldı
  Eğitimin sorunları masaya yatırıldı
İzmir Enternasyonal Fuarı’na Dikili damgası
İzmir Enternasyonal Fuarı’na Dikili damgası
Bu yıl 86’ıncısı düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’na “Sevgi ve Hoşgörü Kenti” temasıyla katılan Dikili Belediyesi fuarın gözdesi oldu.   Dünyanın en eski ve en köklü fuarları arasında gösterilen İzmir Enternasyonal...
21 Ağustos 2017 16:42
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Bu yıl 86’ıncısı düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’na “Sevgi ve Hoşgörü Kenti” temasıyla katılan Dikili Belediyesi fuarın gözdesi oldu.

 

Dünyanın en eski ve en köklü fuarları arasında gösterilen İzmir Enternasyonal Fuarı’nın (İEF) katılımcıları arasında yer alan Dikili Belediyesi, 86’ıncı kez kapılarını açan fuarda 3 nolu holde oluşturduğu “Sevgi ve Hoşgörü Kenti” temalı standıyla ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Dikili’nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yansıtıldığı stant, fuarın ilk gününden itibaren ziyaretçi akınına uğruyor.

 

7’den 70’e Her Yaştan Vatandaş Yoğun İlgi Gösteriyor

 

Dikili ilçesinin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin tüm dünyaya tanıtılması için yoğun çaba gösteren Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un talimatıyla, “Sevgi ve Hoşgörü Kenti” temasıyla 86’ıncı İzmir Enternasyonal Fuarı’nda konuklarıyla buluşan Dikili Belediyesi standı ziyaretçilerin büyük ilgisin çekmeye devam ediyor. Oluşturulan yapay plaj ve yöreye özgü koruk suyu ikramına 7’den 70’e her yaştan vatandaşın yoğun ilgi gösterirken stantta ayrıca yetişkinler için yöreyi tanıtan özel ürün ve materyaller dağıtılırken, çocuklar içinde eğitici ve öğretici yayınlardan oluşan çok sayıda kitap ücretsiz olarak hediye ediliyor.

 

“Davetimiz Herkese”

 

İzmir Enternasyonal Fuarı’nda sevgi ve hoşgörü şiarıyla tüm dünyayla buluşmayı hedeflediklerini belirten Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda fuar süresince tarihiyle, doğasıyla, kültürel değerleriyle olduğu gibi güneşi ve kumsallarıyla adeta cennetten bir köşe olan kentlerini tanıtmak için aktiviteler hazırladıklarını söyledi. Başkan Tosun,”Fuarı ziyaret eden konuklarımız gibi, fuara katılımcı olan kurumların görevlileri de standımıza ziyaret gerçekleştirerek ilçemiz hakkında bilgiler alması bizi son derece mutlu etmektedir. Son olarak Diyarbakır Valiliği öncülüğünde fuara katılan Diyarbakırlı katılımcıların standımızı ziyaret etmesi ve standımızda yöresel müzik dinletisi gerçekleştirmesi sevginin ve hoşgörünün en güzel yansımasıydı. Bu güzel dayanışma ışığında sevgiyi ve hoşgörüyü yüceltme sevdasında olan herkesi Ege’nin incisi olan Dikili ilçemizin standına davet ediyorum” dedi.

 

146 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa