Dikili Gündemi
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
26°C / 16°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
25°C / 25°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
23°C / 23°C
Rüzgâr Sörfü Türkiye Ligi 2.Ayağı Dikili’de Yapıldı
Rüzgâr Sörfü Türkiye Ligi 2.Ayağı Dikili’de Yapıldı
Türkiye Yelken Federasyonu-Deniz Ticaret Odası Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi’nin ikinci ayağı olan Dikili yarışları, Dikili Belediyesi ev sahipliğinde 13-16 Temmuz tarihleri arasında Çandarlı Doğu Plajı’nda gerçekleştirildi. 60 sporcunun katıldığı...
23 Temmuz 2017 16:05
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Türkiye Yelken Federasyonu-Deniz Ticaret Odası Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi’nin ikinci ayağı olan Dikili yarışları, Dikili Belediyesi ev sahipliğinde 13-16 Temmuz tarihleri arasında Çandarlı Doğu Plajı’nda gerçekleştirildi.

60 sporcunun katıldığı yarışlar çekişmeli geçerken büyük heyecana sahne oldu.

Yarışmada dereceye giren sporculara kupaları,  Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, İMEAK Deniz Ticaret Odası  İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mihri Çelik,  Dikili Belediyesi Jeotermal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Murat Durak,  Dikili Belediye Meclis Üyesi Hakan Başaran ve Başhakem Eşref Uzun tarafından verildi.

Törende konuşan  Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, “Rüzgâr sörfü yarışlarında heyecan dolu anlara tanıklık ettik. Centilmence geçen yarışlarda başarılı olan sporcuları, teknik ekipleri ve hakemleri kutluyorum. Dikilimiz ve Çandarlımız su sporlarında marka kent olma yolunda ilerliyor. Bu kadar önemli bir etkinlikten başarıyla çıkmak ilk hedefimizdi. Bu başarıyı sergilediğimiz için çok mutluyum. Gösterdikleri işbirliği için Yelken Federasyonumuz ve Deniz Ticaret Odası  İzmir Şubesi başta olmak üzere emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
Türkiye Yelken Federasyonu-Deniz Ticaret Odası Rüzgâr Sörfü Slalom  TürkiyeLigi’nin ikinci ayağında, genç kızlar kategorisinde  Mimarsinan Rüzgar Sörfü Kulübü’nden Yağmur Güneri birinci olurken Yeni  Foça Windsurf Yelken Spor Kulübü’nden Melisa Çalışkan ikinci, Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü’nden Melis Tarakçıoğlu üçüncü oldu. Kadınlar kategorisinde Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi’nden  Lena Aylin Erdil birinci, Göztepe Yelken ve Windsörf Kulübü’nden Fulya Ünlü ikinci, Çağla  Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü’nden Çağla  Kubat Diaz üçüncü sırayı aldı.

 

 

118 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa