Dikili Gündemi
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
26°C / 16°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
25°C / 25°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
23°C / 23°C
KHK ihraçlarına karşı basın açıklaması yapıldı
KHK ihraçlarına karşı basın açıklaması yapıldı
Dikili’de 692 sayılı KHK ile ihraç edilenler için basın açıklaması yapıldı. Temmuz ayında yayınlanan KHK ile ihraç edilen Sağlık emekçileri için biraraya gelen yaklaşık 150 kişi ihraçları protesto etti.Dikili Devlet...
18 Temmuz 2017 21:27
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Dikili’de 692 sayılı KHK ile ihraç edilenler için basın açıklaması yapıldı.

Temmuz ayında yayınlanan KHK ile ihraç edilen Sağlık emekçileri için biraraya gelen yaklaşık 150 kişi ihraçları protesto etti.Dikili Devlet Hastanesi önünde yapılan basın açıklamasına SES İzmir şubesi eşbaşkanları,Bergama ve Dikili KESK bileşenleri ,Dikili Demokrasi Platformu üyeleri,CHP,ÖDP,HDP ve EMEP  parti temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.Basın açıklamasında “Hukuken somut delillere, yargı kararlarına, mevzuata uygun yürütülen idari soruşturmalara dayanmaktan uzak bir şekilde verilen tüm ihraç kararları hukuksuzdur.

Nereden ya da kimden gelirse gelsin, örgütlü mücadelemizi hedef alan, her türlü yasa dışı girişim ve saldırıya rağmen, hukuksal ve örgütlü mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz.

İhraç edilen, açığa alınan tüm üyelerimiz tekrar görevlerine dönene kadar dayanışmayı daha da büyüterek mücadelemizi kesintisiz sürdüreceğiz.”denildi.

169 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa