Dikili Gündemi
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
26°C / 16°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
25°C / 25°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
23°C / 23°C
Sivas anmasında “Adalet” arandı
Sivas anmasında “Adalet” arandı
Sivas katliamının 24. yıldönümünde yaşamını yitirenler Dikili Atatürk Meydan’ında saygıyla anıldı. Dikili Barış ve Demokrasi platformu tarafından düzenlenen etkinliğe yüzlerce kişi katıldı.Program başlamadan önce CHP ilçe başkanı İsmail Hakkı Şener...
2 Temmuz 2017 22:13
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Sivas katliamının 24. yıldönümünde yaşamını yitirenler Dikili Atatürk Meydan’ında saygıyla anıldı.

Dikili Barış ve Demokrasi platformu tarafından düzenlenen etkinliğe yüzlerce kişi katıldı.Program başlamadan önce CHP ilçe başkanı İsmail Hakkı Şener etkinlik hakkında kısa bir açıklama gerçekleştirdi.

Kitle ellerinde Sivas olaylarında hayatını kaybedenlerin resimleri ve karanfillerle Olof palme parkına yürüdü burada hayatını kaybeden sanatçıların isimleri yüksek sesle anıldı ardından karanfiller denize atıldı.

Meydanda gerçekleştirilen saygı duruşu ile devam eden etkinlerde Alevi Kültür Dernekleri Dikili Şubesi Başkanı İsmail Canpolat ve dernek yöneticisi Erol Top birer konuşma yaparak, duygularını dile getirdi. Sivas olaylarının tam olarak aydınlatılmadığı, katillerin gerekli cezayı almayıp serbest kaldıklarına ve Sivas acısının 24 yıldır yüreklerinde dinmediğine ve hala adalet aradıklarına vurgu yaptı.

Dikili Belediyesi başkan vekili Çiğdem Elibol,”Tarihe kara bir leke olarak geçen Sivas katliamı, halen toplum vicdanında bir yara, bir sızı olarak kalmaya devam etmektedir. Çünkü aradan geçen uzun yıllar içerisinde Sivas olayları tam olarak aydınlatılmamış ve Cumhuriyete,  barışa,  kardeşliğe ve Atatürkçülüğü yürek vermiş canlarımızın katilleri yakalanamamıştır.”dedi.Program söylenen türkülerin ardından sona erdi.

 

 

170 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa