Dikili Gündemi
İSTANBUL
Kuvvetli Sağanak Bugün
13°C / 11°C
ANKARA
Yağışlı Bugün
12°C / 12°C
İZMİR
Yağışlı Bugün
19°C / 19°C
Dikili Gündemi

Dikili Gündemi
 • Tema Vakfı Dikili’de “Meşe Palamudu Toplama”etkinliği gerçekleştirdi
  Tema Vakfı Dikili’de “Meşe Palamudu To
 • 300 Polisle Uyuşturucu Operasyonu
  300 Polisle Uyuşturucu Operasyonu
 • Ekoloji örgütleri Bergama’da buluştu
  Ekoloji örgütleri Bergama’da buluştu
 • Dikili’de Ata’ya oratoryolu anma
  Dikili’de Ata’ya oratoryolu anma
 • Denize Atlayan 2 Kaçak Kurtarıldı
  Denize Atlayan 2 Kaçak Kurtarıldı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu
  29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu
 • KHK mağduru Duygu Şahlar’ın durağı Dikili oldu
  KHK mağduru Duygu Şahlar’ın durağı Dikili ol
 • 10 Ekim’de Ankara’da Yaşamını Yitirenler Anıldı
  10 Ekim’de Ankara’da Yaşamını Yitirenl
 • Şubadap Müzik Gurubu Dikilili çocuklarla buluştu
  Şubadap Müzik Gurubu Dikilili çocuklarla buluştu
 • Eğitimin sorunları masaya yatırıldı
  Eğitimin sorunları masaya yatırıldı
Belediye Hizmet Binasında Hırsızlık
Belediye Hizmet Binasında Hırsızlık
Dikili  belediye binasına, geçtiğimiz cuma gecesi kapıyı kırarak giren kimliği belirsiz hırsızlar aralarında belediye başkanının makam odasının da bulunduğu odalara girerek evrak aradı ve bir dizüstü bilgisayar ile çok sayıda...
2 Temmuz 2017 12:21
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Dikili  belediye binasına, geçtiğimiz cuma gecesi kapıyı kırarak giren kimliği belirsiz hırsızlar aralarında belediye başkanının makam odasının da bulunduğu odalara girerek evrak aradı ve bir dizüstü bilgisayar ile çok sayıda evrak çaldı. Belediye binasında 1 saatten fazla kalan hırsızlar telefonla da konuştu. Hırsızlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.
Dikili Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda hizmet binası olarak kullanmaya başladığı çok amaçlı tesislerde meydana gelen olay, 30 Haziran Cuma akşamı saat 20.50’de meydana geldi. Belediyenin Mali Hizmet Müdürlüğü odasının camını levye ile kırarak içeri giren hırsızlar, oda içerisinde masa ve dolaplarda dakikalarca evrak aradı. Aradıkları evrakı bulamayan 45-50 yaşlarındaki yüzleri açık iki şahıs, daha sonra odanın koridora bakan kapısını da kırarak, vezne bölümüne geçti. Vezne bölümünde de aradıkları evrakı bulamayan hırsızlar bir üst kata çıkarak başkanlık makam odasına girdi.
Odalardaki evrakları didik didik aradılar
Belediye başkanı ve başkan yardımcısının makam odası kapılarını da kıran hırsızlar, odalardan ellerinde torba içerisinde çok sayıda evrak ve 1 diz üstü bilgisayar alarak çıktı. Başkanlık katından tekrar alt kata inen 2 hırsız, önce Numarataj Birimi’ne ardından da Emlak İstimlak Müdürlüğü sonrasında da, İmar Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’ ne geçirerek buradaki masa ve dolap çekmeceleri ile evrakları didik didik ettikten sonra çok sayıda evrak aldı. Çok rahat oldukları gözlenen hırsızlar, ardından tekrar üst kata çıkarak İnsan Kaynakları Müdürlüğü ile Yazı İşleri Müdürlüklerinin hizmet odalarına girip oralarda da evrakları karıştırdı.
Hırsızların binaya girmesi ve yaklaşık 1 saat boyunca oda oda gezerek evrak araması güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Pantolonun önüne sıkıştırdıkları evraklarla birlikte 1 dizüstü bilgisayar ve 1 tablet alan kimliği belirsiz iki kişinin hırsızlık esnasında güvenlik kameraları önünde 30 saniye telefonla görüşmesi de dikkat çekti.
Polis tarafından yapılan incelemede hırsızların odalardan daha çok evrak çaldığı, başkan yardımcısının odasından 1 dizüstü bilgisayar ve Emlak İstimlak Müdürlüğü’nden 1 tablet aldıkları, diğer odalarda bulunan dizüstü bilgisayarları, fotoğraf makinelerini, diğer bilgisayar donanımları ile çay ocağında bulunan paralara dokunmadıkları tespit edildi. Güvenlik kamerasından eşkali belirlenen zanlıların yakalanması için polisin konuyla ilgili çalışmaları sürüyor.

183 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa