Dikili Gündemi
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
15°C / 7°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
8°C / 8°C
İZMİR
Yağışlı Bugün
11°C / 11°C
Yeşil Artvin Derneği:’Gazeteci Gökmen Ulu’nun tutuklanmasını kınıyoruz’
Yeşil Artvin Derneği:’Gazeteci Gökmen Ulu’nun tutuklanmasını kınıyoruz’
Cerattepe Direnişi ile öne çıkan Yeşil Artvin Derneği, o dönem direnişlerinde yanlarında olan Sözcü muhabiri Gökmen Ulu’ya sahip çıktı. Türkiye’nin her yerinden çevrecilerin destek verdiği, Artvin Cerattepe direnişinin öncüsü Yeşil...
10 Haziran 2017 14:16
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Cerattepe Direnişi ile öne çıkan Yeşil Artvin Derneği, o dönem direnişlerinde yanlarında olan Sözcü muhabiri Gökmen Ulu’ya sahip çıktı.

Türkiye’nin her yerinden çevrecilerin destek verdiği, Artvin Cerattepe direnişinin öncüsü Yeşil Artvin Derneği, direniş dönemimde yaptığı haberlerle sesleriniğ duyuran Sözcü Gazetesi muhabiri Gökmen Ulu’nun tutuklanmasını protesto etti. Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada yaşananlar  ‘muhalif basına yönelik baskıların son halkalarından birisidir’ şeklinde yorumlandı.

DERHAL SERBEST BIRAKILMASINI İSTİYORUZ

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gökmen Ulu bir gazetecidir. Gazetecilerin yaptıkları haberler, programlar ve sosyal medyadan paylaştıkları görüşler nedeniyle kovuşturmaya uğraması, tutuklanması, cezalandırılması, işten atılması ve ülke dışına gitmek zorunda kalması asla kabul edilemez. Herkesin ifade özgürlüğü, kişi özgürlüğü ve güvenliği hakkı vardır. Bu hakların gazeteciler için sağlanması halkın haber alma hakkının ön koşuludur. Kalemiyle, objektifiyle her zaman Artvin halkının Cerattepe mücadelesinin içinde olan, yaşam alanlarımızı savunma mücadelesi verirken bizlere omuzdaşlık yapan Gökmen Ulu’nun şahsında muhalif basına, medya organlarına ve gazetecilere yönelik baskıları kınıyoruz. Gökmen Ulu’nun derhal serbest bırakılmasını, demokrasinin gereği olan muhalif seslere yönelik baskıların son bulmasını istiyoruz.”

588 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa