Dikili Gündemi
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
15°C / 7°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
8°C / 8°C
İZMİR
Yağışlı Bugün
11°C / 11°C
Bergama MHP ‘de İstifa Şoku
Bergama MHP ‘de İstifa Şoku
Bergama Milliyetci Hareket Partisi İlçe teşkilatında  3 Beleidye Meclis Üyesi ile 8 parti üyesi Genel Merkezin genle tutumunu içlerine sindiremedikleri ve ilçe Kongresinde ise kendilerine Delege olacakmısın diye kimseye sorulmadığı...
26 Mayıs 2017 13:18
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Bergama Milliyetci Hareket Partisi İlçe teşkilatında  3 Beleidye Meclis Üyesi ile 8 parti üyesi Genel Merkezin genle tutumunu içlerine sindiremedikleri ve ilçe Kongresinde ise kendilerine Delege olacakmısın diye kimseye sorulmadığı gerkecesiyle istifa ettiklerini açıkladılar.

Bergama Belediyesi Haluk Elbe Toplantı Salonunda  sabah saatlerinde bir araya gelen Üç Belediye Meclis Üyesinden  Yılmaz Dulgar, Fİkret Çam ve Sezer Uğraş’ın yanısıra partili üyelerden Eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan adayı Özkan Karadiken, Nuri Çiftçi, Zekai Uğraş, Hakan Kutlu, İskender Kutlu, Nuri Özdalkıran, Zeki Ersöz,   Hatice Nuran Çiftçi, yapılan basın toplantısında  partilerinden isitfa ettikelrini açıkladılar.

Eski İlçe Bşakanı ve Belediye Başkan Adaylı yapan Özkan Karadiken Milliyetçi Hareket Partisinden İstifa etme nedenlerini ise şöyle açıkladı. “Bu partiye gönülvermiş insanlar oalrak  Genel MErkez ve Genel Merkeze bağlı İl Yönetimlerinin talimatlarıyla  yapılan İlçe Konrelerinde Ülkücü Çizgiye  ve Türk Mİlliyetçiliği fikrine aykırı gayri Demokratik listelerin hazırlnaması ve Genel Merkezin  iktidar yanlısı politikalarını kabul etmemiz mümkün değildir. Temel ilke ve değerlerden uzaklaşmış,  Ülkücü geleneği yerle bir etmiş, Ülkücüyü ülkcüye düşman yapmaya zemin hazırlayan Genel Merkez,  ve onlara bağlı yöneticiler ile birlikte  syaset yapma imkanımızı ortadan kaldırmıştır.  Ülkücülerin iktidar sevdasının  yerini umutsuzluk karamsarlık almıştır. Bu sebep ile  hedefimize ve davamıza hizmet ettiğine inanmadığımız siyasi bir yapı içerinde  bulunmayı kabul edemiyeceğimizden, siyasi ömrümüzü, yıllarımızı adadığımız  ve geçmişte  mensubu olmakla şeref duyduğumuz  Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyoruz” dedi.

Özkan Karadiken, İstifalarını direk partiye  yapmayacaklarını Yargıtay Başsavcılığına yapacakalrını da sözlerine eklerken istifaların ardı gelecek açıklamsında bulundu.

247 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa