Dikili Gündemi
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
26°C / 16°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
25°C / 25°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
23°C / 23°C
Kadınlar Işık İkizoğlu’nun cenazesini hep birlikte omuzladı
Kadınlar Işık İkizoğlu’nun cenazesini hep birlikte omuzladı
Geçtiğimiz gün eski kocası tarafından katledilen Işık ikizoğlu’nun cenazesi bugün  merkez camiinden kaldırıldı. Dün Atatürk Meydanında Dikili kadın platfomu tarafından basın açıklamasıyla cinayet bir kez daha kınandı.Basın açıklamasında kadın cinayetlerinin...
17 Mayıs 2017 14:04
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Geçtiğimiz gün eski kocası tarafından katledilen Işık ikizoğlu’nun cenazesi bugün  merkez camiinden kaldırıldı.

Dün Atatürk Meydanında Dikili kadın platfomu tarafından basın açıklamasıyla cinayet bir kez daha kınandı.Basın açıklamasında kadın cinayetlerinin artık son bulunması gerektiği vurgulandı. Kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin sebep ve sonuçlarını yıllardır defalarca dile getirilmiş olmasına  rağmen  kadınlarla erkekler arası fiili eşitsizlik ve her türlü ayrımcılığın bir sonucu olan erkek şiddetine karşı acil olarak önlem alınması gerektiğini belirttik. Ancak önümüze çıkan acı gerçek sorunun çözümünün toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına karşı bakış açısının değiştirilmesi gerekliliği önem arz etmektedir denildi.

Bugün öğle namazından sonra İkizoğlu’nun cenazesi  kadınların omuzlarında kaldırıldı.Cenaze bir süre kadınlar tarafından taşındıktan sonra sevenleri , yakınları ve kadın örgütleri temsilcilerinin eşliğinde Dikili mezarlığında toprağa verildi.

      

358 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa