Dikili Gündemi
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
26°C / 16°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
25°C / 25°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
23°C / 23°C
Amatör kulüplere ve sporculara ulaşım engeli
Amatör kulüplere ve sporculara ulaşım engeli
İlçemiz amatör spor kulüpleri,sporcuları ve okul sporlarında faaliyet gösteren takımlarımıza bir engel de ulaşımdan geldi.    Salon sorunu,malzeme sorunu derken bir sorun da ulaşımdan geldi.Neredeyse iki yıldan bu yana futbol...
13 Mayıs 2017 17:36
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

İlçemiz amatör spor kulüpleri,sporcuları ve okul sporlarında faaliyet gösteren takımlarımıza bir engel de ulaşımdan geldi.

   Salon sorunu,malzeme sorunu derken bir sorun da ulaşımdan geldi.Neredeyse iki yıldan bu yana futbol dışında spor yapılamayan şehrimizde ,takımlarımızın sürekli ilçe dışına çıkması beraberinde sıkıntıları da getiriyordu.Bu güne kadar bu problemi Dikili Belediyesinin tahsis ettiği araçlarla karşılayan takımlarımız, içişleri bakanlığının getirdiği düzenlemelerle sporcu ve yolcu  taşıma işlemlerini artık imkansız hale getirdi.Geçtiğimiz mart ayında belediyelere yollanan ilgili genelgeyle (Karayolları Taşımacılığı  Zorunlu Sağlık Sigortası)araçların ilçe dışına çıkışı yasaklandı.Bu durum en çok İzmir liglerinde ve okul spor faaliyetlerinde ilçemizi temsil eden kulüplerimizi ve okullarımızı zor durumda bıraktı.Dolayısıyla sporcularımızın ve kulüplerimizin  sorunlarına  yeni dönemde çözüm bulunmaz ise hiç bir spor faaliyetine katılamayacak.

260 kez okundu

Amatör kulüplere ve sporculara ulaşım engeli Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa