Dikili Gündemi
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
26°C / 16°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
25°C / 25°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
23°C / 23°C
KESK’li kadınlar iki kentte Şengül Karaca için yürüyecek
KESK’li kadınlar iki kentte Şengül Karaca için yürüyecek
Erkek şiddetiyle katledilen Eğitim Sen üyesi Şengül Karaca için dayanışma çağrısı yapan KESK’li kadınlar, 9 Mayıs’ta İstanbul’da evinin önüne yürüyecek. Kadınlar İzmir’de de Şengül için eylem yapacak. Kamu Emekçileri Sendikaları...
8 Mayıs 2017 15:13
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Erkek şiddetiyle katledilen Eğitim Sen üyesi Şengül Karaca için dayanışma çağrısı yapan KESK’li kadınlar, 9 Mayıs’ta İstanbul’da evinin önüne yürüyecek. Kadınlar İzmir’de de Şengül için eylem yapacak.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Kadın Meclisi, erkek şiddetiyle katledilen Eğitim Sen üyesi Şengül Karaca için dayanışma çağrısı yaptı. Şengül’ün 4 Mayıs’ta yaşadığı evin penceresinden aşağıya atıldığını vurgulayan kamu emekçisi kadınlar, “Biz kadınlar için her yer suç mahalline dönüştü. Kadınların canlarına kast eden erkek şiddetine karşı bir kez daha suç mahalline gidiyoruz” dedi.

Kadın cinayetlerinin politik olduğunu belirten KESK’li kadınlar; İstanbul’da 9 Mayıs’ta saat 19:00’da Şengül’ün Dolapdere-Taksim Caddesi, Cambazoğlu sokakta bulunan evine yürüyeceklerini kaydetti. Kadınlar, “Talimhane Taksim girişi otoparkı önünde buluşuyor, Şengül Karaca’nın evine yürüyoruz” diye belirtti.

Erkek adaletin değil gerçek adaletin peşinde olduklarını vurgulayan KESK Kadın Meclisi, tüm kadınlara dayanışma çağrısı yaptı.

Öte yandan KESK İzmir Kadın Meclisi de Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması yapacak.

160 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa