Dikili Gündemi
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
15°C / 7°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
8°C / 8°C
İZMİR
Yağışlı Bugün
11°C / 11°C
HIDRELLEZ COŞKUSU
HIDRELLEZ COŞKUSU
Baharın habercisi ,Hızır ve İlyas’ın buluştuğuna inanılan gün olarak bilinen “Hıdrellez”Botanik yolu üzerinde bulunan düğün salonunda kutlandı. Etkinliklere yüzlerce Dikilili vatandaş katıldı.Menemenli Tayfun’un söylediği şarkılara hep birlikte eşlik edildi.Ateşler yakılarak...
7 Mayıs 2017 21:27
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Baharın habercisi ,Hızır ve İlyas’ın buluştuğuna inanılan gün olarak bilinen “Hıdrellez”Botanik yolu üzerinde bulunan düğün salonunda kutlandı.

Etkinliklere yüzlerce Dikilili vatandaş katıldı.Menemenli Tayfun’un söylediği şarkılara hep birlikte eşlik edildi.Ateşler yakılarak dilekler dileyen vatandaşlar doyasıya eğlendi.Şenliğin açılış konuşmasını yapan Dikili Belediyesi Meclis Üyesi Hüsniye Yıldırım, etkinliğe katılan herkesi selamlayarak, Hıdırellez Şenlikleri buluşmasının sevgi halkasının Dikili’de daha da güçlenmesi açısından çok önemli olduğunu belirtti. Dikili halkının sevgi sıcaklığında kucaklaşmasının ülkemizin ihtiyacı olan birlik ve beraberliğe en güzel örnek olduğunu kaydeden CHP’li Meclis Üyesi Yıldırım, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sıcak günlerin gelişini, toprağın bereketlenmesini, tabiatın canlanışını, renklerin yeşile dönüşümünü simgeleyen hıdrellez gününde hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Bu anlamlı günde sizlerle bir arada olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi. Başkan Tosun’un selamlarını da ileten Yıldırım, konuşmasını barışın ve hoşgörünün tüm dünyada egemen olması dileğiyle bitirdi.

161 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa