Dikili Gündemi
İSTANBUL
Kuvvetli Sağanak Bugün
13°C / 11°C
ANKARA
Yağışlı Bugün
12°C / 12°C
İZMİR
Yağışlı Bugün
19°C / 19°C
Dikili Gündemi

Dikili Gündemi
 • Tema Vakfı Dikili’de “Meşe Palamudu Toplama”etkinliği gerçekleştirdi
  Tema Vakfı Dikili’de “Meşe Palamudu To
 • 300 Polisle Uyuşturucu Operasyonu
  300 Polisle Uyuşturucu Operasyonu
 • Ekoloji örgütleri Bergama’da buluştu
  Ekoloji örgütleri Bergama’da buluştu
 • Dikili’de Ata’ya oratoryolu anma
  Dikili’de Ata’ya oratoryolu anma
 • Denize Atlayan 2 Kaçak Kurtarıldı
  Denize Atlayan 2 Kaçak Kurtarıldı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu
  29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu
 • KHK mağduru Duygu Şahlar’ın durağı Dikili oldu
  KHK mağduru Duygu Şahlar’ın durağı Dikili ol
 • 10 Ekim’de Ankara’da Yaşamını Yitirenler Anıldı
  10 Ekim’de Ankara’da Yaşamını Yitirenl
 • Şubadap Müzik Gurubu Dikilili çocuklarla buluştu
  Şubadap Müzik Gurubu Dikilili çocuklarla buluştu
 • Eğitimin sorunları masaya yatırıldı
  Eğitimin sorunları masaya yatırıldı
Halk için yapıldı ,halka yasaklandı
Halk için yapıldı ,halka yasaklandı
  Aliağa Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenerek Aliağa halkının kullanımına açılan Avcı Ramadan Rekreasyon Alanı’ndaki oturma gruplarını kullanmak halka yasaklandı. Aliağa Belediyesi tarafından düzenlenerek geçtiğimiz yıl hizmete açılan Avcı Ramadan...
7 Mayıs 2017 21:32
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

 

Aliağa Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenerek Aliağa halkının kullanımına açılan Avcı Ramadan Rekreasyon Alanı’ndaki oturma gruplarını kullanmak halka yasaklandı.

Aliağa Belediyesi tarafından düzenlenerek geçtiğimiz yıl hizmete açılan Avcı Ramadan Rekreasyon Alanı’nda son günlerde uygulanmaya başlayan bazı kurallar vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Hizmete girdiği günden bu yana özellikle ilkbahar ve yaz aylarında Aliağalıların uğrak mekanı haline gelen Avcı Ramadan’da belediye tarafından açılan seyyar büfe önündeki oturma grupları ve parktaki tek yeşil ağacın gölgesi vatandaşlara yasaklandı.

Daha önceleri, Aliağalı kadınların kahvaltı yapmak için geldiğinde kullandığı parktaki oturma gruplarını kullanmak artık yasak. Dün Aliağa Ekspres Gazetesi Haber Merkezi’ni arayarak karşılaştıkları durumu anlatan Aliağalı vatandaşlar, “Aliağa Belediyesi, Avcı Ramadan’daki büfenin işletmesini belediye şirketine vermiş. Biz daha önceleri sabah saatlerinde kahvaltı yapmak için buraya geliyorduk. Evimizden getirdiğimiz yiyeceklerimizle oturma gruplarını kullanarak bir sıkıntıyla karşılaşmadan kahvaltımızı yapıyorduk. Ancak bu gün kahvaltı yapmak için gittiğimizde parktaki tek yeşil ağacın gölgesinde yer alan oturma grubunu kullanmamızın yasak olduğunu belirttiler. Avcı Ramadan’daki tek ağacın gölgesinde oturabilmek için ancak o büfeden alacaklarınızla kahvaltınızı yapabilirmişsiniz. Biz de bu yasağın neden konulduğunu anlamadık. Büfenin işletmecilerinin kaba tavrına da anlam veremedik. Büfe çalışanları, vatandaşlara çok ters bir şekilde cevap verirken, isteyenin şirket müdürüne kadar şikayet edebileceğini, bu emri şirket müdürünün verdiğini söylüyorlar. Burası Aliağa halkının kullanımı için yapıldıysa ağacın gölgesini yasaklamak ne demek. Belediye yetkililerinden bu konuda açıklama bekliyoruz.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 

 

237 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa