Dikili Gündemi
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
26°C / 16°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
25°C / 25°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
23°C / 23°C
Dikili’ye yeni çevre yolu
Dikili’ye yeni çevre yolu
Dikili’yi güneybatıdan kuzeydoğuya doğru birbirine bağlayacak olan çevre yolu yapımına başlanacak. CHP’li Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, kenti güneybatıdan kuzeydoğuya doğru birbirine bağlayacak olan çevre yolu projesine önümüzdeki hafta başlanılacağını...
7 Mayıs 2017 10:45
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Dikili’yi güneybatıdan kuzeydoğuya doğru birbirine bağlayacak olan çevre yolu yapımına başlanacak.

CHP’li Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, kenti güneybatıdan kuzeydoğuya doğru birbirine bağlayacak olan çevre yolu projesine önümüzdeki hafta başlanılacağını belirterek, “Kent trafiğinin rahatlatılmasına büyük katkı sunacak projemiz ile Dikili bir uçtan diğer uca bağlanacak. Temmuz ayında tamamen bitmesini planladığımız bu asfalt yol ile kamyon, otobüs gibi ağır tonajlı araçların kent merkezinde oluşturduğu olumsuzluklar ortadan kalkacak, aynı zamanda da kent içi ulaşım daha da kolaylaşıp ve Dikili Sanayi Sitesi’nin işlevi daha da artacak” dedi.

Dikili Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce yürütülecek proje çerçevesinde Salimbey Mahallesi Barışkent Birlik Sitesi’nden başlayacak çalışmalar, İsmetpaşa Mahallesi sınırlarından geçerek Dikili Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi önünde son bulacak. 3 kilometre uzunluktaki bir alanda gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında genişliği 15 metre olan gidiş-geliş şeritli  asfalt yolun, temmuz ayının ilk haftasında hizmete açılması planlanıyor.

210 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa