Dikili Gündemi
İSTANBUL
Sıcak Bugün
35°C / 21°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
35°C / 35°C
İZMİR
Az Bulutlu Bugün
27°C / 27°C
1 Mayıs Dikili’de de kutlandı
1 Mayıs Dikili’de de kutlandı
Dikili ve Bergama’da ki demokrasi güçleri 1 Mayıs’ı kutlamak için Dikili Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde Dikili’de buluştu. 1 Mayıs kutlamalarına Dikili ve Bergama KESK, TÜM-BEL-SEN, Eğitim-Sen, SES, Dikili Kadın...
7 Mayıs 2017 09:08
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Dikili ve Bergama’da ki demokrasi güçleri 1 Mayıs’ı kutlamak için Dikili Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde Dikili’de buluştu. 1 Mayıs kutlamalarına Dikili ve Bergama KESK, TÜM-BEL-SEN, Eğitim-Sen, SES, Dikili Kadın Platformu, Bergama Çevre Platformu, Bergama Havacılık ve Turizm Derneği, Dikili Alevi Kültür Derneği, EMEP, HDP ve Dikili Birleşik Haziran Hareketi katıldı.

İlk olarak Dikili Ecevit Meydanı’nda buluşan guruplar sahil bandından yürüyerek Atatürk Meydanı’na kadar “Yaşasın 1 Mayıs”, “Gericiliğe, sömürüye, yolsuzluğa, yoksulluğa, savaşa, faşizme karşı omuz omuza”, “Hayır daha bitmedi, yeni başlıyor” pankartları ile “Esnek değil, güvenceli sendikalı iş”, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz”, “Tacize, tecavüze, şiddete hayır”, “Eşit işe, eşit ücret”, “Çocuk istismarına hayır”, “Yaşasın iş, ekmek, özgürlük mücadelemiz”, “Özgür basına yapılan baskılara hayır” yazılı dövizler taşındı.

‘ACİL OLAN YENİ ANAYASADIR’

Saygı duruşu ardından ise Eğitim-Sen Dikili Temsilcisi Mustafa Hamarat tarafından basın açıklaması okundu. Hamarat “Devletin tüm olanaklarının kullanılmasına, tek sesli medyaya, hayır diyenlerin engellenmesine rağmen yurttaşların en az yarısı HAYIR dedi. Böyle bir anayasa değişikliği ile ülke huzur, barış ve istikrar bulamayacaktır. Türkiye’nin acil ve yaşamsal ihtiyacı eşitlikçi, özgürlükçü, laik ve sosyal bir Anayasadır. Ancak ülkeyi yönetenler bu gerçeklere gözünü kapatmakta, Türkiye’ye tek adam rejimi dayatmaktadır. Halkın en az yarısının HAYIR dediği bir rejim değişikliğini, cebren ve hile ile meşrulaştırma girişimlerine karşı 2017 1 Mayıs’ı çok daha anlamlı ve önemli hale gelmiştir”  dedi. (EVRENSEL)

2031 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa