Dikili Gündemi
İSTANBUL
Kuvvetli Sağanak Bugün
13°C / 11°C
ANKARA
Yağışlı Bugün
12°C / 12°C
İZMİR
Yağışlı Bugün
19°C / 19°C
Dikili Gündemi

Dikili Gündemi
 • Tema Vakfı Dikili’de “Meşe Palamudu Toplama”etkinliği gerçekleştirdi
  Tema Vakfı Dikili’de “Meşe Palamudu To
 • 300 Polisle Uyuşturucu Operasyonu
  300 Polisle Uyuşturucu Operasyonu
 • Ekoloji örgütleri Bergama’da buluştu
  Ekoloji örgütleri Bergama’da buluştu
 • Dikili’de Ata’ya oratoryolu anma
  Dikili’de Ata’ya oratoryolu anma
 • Denize Atlayan 2 Kaçak Kurtarıldı
  Denize Atlayan 2 Kaçak Kurtarıldı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu
  29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu
 • KHK mağduru Duygu Şahlar’ın durağı Dikili oldu
  KHK mağduru Duygu Şahlar’ın durağı Dikili ol
 • 10 Ekim’de Ankara’da Yaşamını Yitirenler Anıldı
  10 Ekim’de Ankara’da Yaşamını Yitirenl
 • Şubadap Müzik Gurubu Dikilili çocuklarla buluştu
  Şubadap Müzik Gurubu Dikilili çocuklarla buluştu
 • Eğitimin sorunları masaya yatırıldı
  Eğitimin sorunları masaya yatırıldı
1 Mayıs Dikili’de de kutlandı
1 Mayıs Dikili’de de kutlandı
Dikili ve Bergama’da ki demokrasi güçleri 1 Mayıs’ı kutlamak için Dikili Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde Dikili’de buluştu. 1 Mayıs kutlamalarına Dikili ve Bergama KESK, TÜM-BEL-SEN, Eğitim-Sen, SES, Dikili Kadın...
7 Mayıs 2017 09:08
Font1 Font2 Font3 Font4
Dikili Gündemi

Dikili ve Bergama’da ki demokrasi güçleri 1 Mayıs’ı kutlamak için Dikili Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde Dikili’de buluştu. 1 Mayıs kutlamalarına Dikili ve Bergama KESK, TÜM-BEL-SEN, Eğitim-Sen, SES, Dikili Kadın Platformu, Bergama Çevre Platformu, Bergama Havacılık ve Turizm Derneği, Dikili Alevi Kültür Derneği, EMEP, HDP ve Dikili Birleşik Haziran Hareketi katıldı.

İlk olarak Dikili Ecevit Meydanı’nda buluşan guruplar sahil bandından yürüyerek Atatürk Meydanı’na kadar “Yaşasın 1 Mayıs”, “Gericiliğe, sömürüye, yolsuzluğa, yoksulluğa, savaşa, faşizme karşı omuz omuza”, “Hayır daha bitmedi, yeni başlıyor” pankartları ile “Esnek değil, güvenceli sendikalı iş”, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz”, “Tacize, tecavüze, şiddete hayır”, “Eşit işe, eşit ücret”, “Çocuk istismarına hayır”, “Yaşasın iş, ekmek, özgürlük mücadelemiz”, “Özgür basına yapılan baskılara hayır” yazılı dövizler taşındı.

‘ACİL OLAN YENİ ANAYASADIR’

Saygı duruşu ardından ise Eğitim-Sen Dikili Temsilcisi Mustafa Hamarat tarafından basın açıklaması okundu. Hamarat “Devletin tüm olanaklarının kullanılmasına, tek sesli medyaya, hayır diyenlerin engellenmesine rağmen yurttaşların en az yarısı HAYIR dedi. Böyle bir anayasa değişikliği ile ülke huzur, barış ve istikrar bulamayacaktır. Türkiye’nin acil ve yaşamsal ihtiyacı eşitlikçi, özgürlükçü, laik ve sosyal bir Anayasadır. Ancak ülkeyi yönetenler bu gerçeklere gözünü kapatmakta, Türkiye’ye tek adam rejimi dayatmaktadır. Halkın en az yarısının HAYIR dediği bir rejim değişikliğini, cebren ve hile ile meşrulaştırma girişimlerine karşı 2017 1 Mayıs’ı çok daha anlamlı ve önemli hale gelmiştir”  dedi. (EVRENSEL)

3128 kez okundu

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*


Yukarı Geri Ana Sayfa